Ajalugu PDF Prindi Saada link

ajalugu
AS Silberauto tegevus algas 1990. aasta juunis, mil Stuttgardis kirjutati alla leping Mercedes-Benz AG autoriseeritud esinduse loomise kohta Eestis. Pool aastat hiljem avati Tallinnas Tatari tänaval Mercedes-Benzi autoriseeritud teenindus- ja müügipunkt ning 1991. aasta kevadel alustati kasutatud Mercedes-Benzi autode müüki.

 

AS Silberauto juriidiline eelkäija -  MB Eesti Autokeskus – loodi 1992. aasta kevadel, iseseisva edasimüüja õigustega firma alustas nüüd laiema teenindus- ja müügivõrgu loomist. 1993. aasta juunis alustas tegevust uue nimega firma, AS Silberauto, ning sama aasta septembrikuus sõlmiti Mercedes-Benz AG ja AS Silberauto vahel regionaalesindaja leping. 1995. aasta 3. aprillil sõlmiti Mercedes-Benz AG ja AS Silberauto vahel leping peaesinduse asutamiseks, mis on Mercedes-Benzi hierarhias iseseisva ettevõtte kõrgeim aste. Leedu turul alustas AS Silberauto oma tegevust alates aastast 2002. Sealsed Silberauto esindused paiknevad Vilniuses, Kaunases ja Klaipedas.

 

Aastal 2000 laiendas AS Silberauto oma valikut markide osas ning sõlmis Chrysler International Corporation’iga peaesinduse lepingu, mille alusel sai AS Silberautost ka Chrysleri grupi toodangu maaletooja Eestis ja Leedus. 2004. aasta jaanuarist korraldab AS Silberauto ka Mitsubishi sõiduautode müüki, teenindust ja hooldust Eestis ning 2006 lisandusid sortimenti ka Fuso Canteri veoautod. Alates 2011. aastast on Silberauto USA autobrändi Jeep maaletooja Eestis, Lätis ja Leedus.

 

2003. aastal alustas AS Silberauto oma edasimüüjate võrgu koondamist ühe ettevõtte alla ning aastaks 2007 kujunes välja AS Silberauto Eesti, mille alla kuuluvad järgmised müügi- ja teeninduskeskused: Tallinnas Järve ja Ülemiste ning Maardu, Tartu, Pärnu, Kuressaare, Jõhvi, Viljandi ja Rakvere.

 

Silberauto esinduste eelkäijateks olevad filiaalid ja partnerettevõtted alustasid tegevust Eesti linnades järgmistel aastatel:

 

Pärnu –  juuni 1993,

Maardu  - detsember 1993,

Kuressaare – november 1994,

Viljandi – jaanuar 1997,

Tartu – mai 1997,

Rakvere – detsember 1997,

Keila – aprill 1998.

 

AS Silberauto tütarettevõtted tegelevad autovaldkonda kuuluvate vajalike lisateenuste pakkumisega. Tänasel päeval kuuluvad Silberauto kontserni alla kaks autode ümberehitusega  tegelevat ettevõtet - AS Silwi Autoehitus alustas tegevust juba 1996. aastal ning 2007. aastal ühines Silberauto ettevõtete ringiga OÜ Tarfurgo. Silberauto kinnisvarahalduse eest hoolitseb OÜ Hõbevara.

Alates 2011. aastast on AS Silberauto Jeep kaubamärki kandvate sõidukite maaletoojaks nii Eestis, Lätis kui Leedus.

 
Mercedes Benz Silberauto Chrysler Silberauto Jeep Silberauto Dodge Silberauto Mitsubishi Silberauto Mitsubishi Silberauto Lancia Silberauto Maserati